The Highrise™ LT bed frame eliminates the need for a box spring and overcomes poor mobility common to traditional box springs. The frame…
Free Shipping | Payment Plans Available At Checkout. Learn More
Free Shipping | Payment Plans Available At Checkout.
Learn More
$464.99 $349.99
This platform-style frame has a solid steel design and is finished with a linen-inspired fabric. The Upholstered Highrise™ can be used as a platform frame with 12 inches of underbed clearance, or as a Bunkie board by simply removing the adjustable legs. The bed frame folds in half for easy transportation and assembles in a few easy steps.
$239.99 $179.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | Twin XL, Twin, Full, Queen, King |
$119.99 $89.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | King |
$224.99 $169.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | King, Queen |
$169.99 $119.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
| Color | SandStone, Slate, White |
$224.99 $169.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
$224.99 $169.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | King, Queen |
| Color | CBD Oil |
$2,999.99 $2,399.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | Full, King, Queen, Twin XL |
| Comfort | Plush |
| Material | Hybrid |
| Profile | 13" |
$2,504.99 $1,699.99
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Size | King, Queen, Twin XL |
| Comfort | Medium |
| Material | Hybrid, Foam |
| Profile | 12" |
$1,311.80 $936.80
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 50 in |
| Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
| Comfort | Medium |
| Profile | 13.75" |
Own.Lease offers customers a convenient pathway to ownership for a diverse range of products. This flexible lease payment option allows you to pay over time according to your own schedule.